پله پیچ یکی از انواع پله محسوب میشود که به دو دلیل کم بودن فضا و زیبایی کاربرد خاصی دارد. ارتباط طبقات غیر هم سطح در ویلا ها و ساختمان های دوبلکس به طراحی مناسب و اولیه مربوط میشود. ساخت پله پیچ دارای محاسن فراوانی است .

نرده پله پیچ

انواع نرده پله پیچ فرفورژه لیزری

نرده پله پیچ دوبلکس

نرده پله پیچ قیمت

در ساخت پله پیچ معماری و دکوراسیون داخلی میتواند به عنوان یک عامل تاثیر گذار باشد. نرده پله پیچ هم یکی از عوامل تاثیر گذار در نمای داخلی باشد. نرده پله ها به خصوص پله پیچ، پله دوبلکس و گرد با توجه به ارتفاع مناسبی که دارند میتوانند امنیت ساکنین و زیبا تر کردن نما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند.

گروه تولیدی حفاظ سازه به عنوان یک مجموعه تخصصی در زمینه تولید انواع پله و نرده پیچ، پله گرد و نرده پله گرد ، درب فرفورژه و درب مدرن ، درب ویلا و ساختمان به همراه انواع نرده حفاظ روی دیوار فعالیت میکند.

شماره تلفن های 09124403540  مهندس کریمی  شماره همراه 09123403540 مهندس صادقی پاسخ گوی شما سروران گرامی در زمینه انواع پله و نرده پله هستند. شماره تلفن 09121404930 مهندس صادقی مدیر کارخانه نیز به صورت تمام وقت جواب گوی شما خریداران است.

مزایای پله پیچ

  • اشغال فضای کم به نسبت سایر پله ها
  • سبک بودن پله پیچ و نرده پله با توجه به استفاده از متریال با کیفیت و مناسب
  • امکان کاور کردن پله پیچ فلزی با چوب برای طراحی زیبا و دکوراسیون داخلی به خصوص در ویلا ها و ساختمان های اعیانی
  • قیمت مناسب پله پیچ و نرده پله فلزی به نسبت ضخامت ورق
  • یکپارچه بودن پله و نرده که دوام و کیفیت را افزایش میدهد
  • امکان ساخت کامل پله پیچ فلزی در کارخانه و نصب آن با کمترین آسیب
پله پیچ فلزی

پله پیچ فلزی گردون

تاثیر پله پیچ در دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان بسیار زیاد است. در برخی از موارد به لیل استحکام و دوام نرده پله نیاز دارید تا از فلز به عنوان متریال استفاده کنید، ولی فلز به هیچ وجه نه در سلیقه شما جای دارد و نه در نمای شما جایگاه خاصی دارد . در این گونه موارد کارشناسان مجموعه حفاظ سازه با استفاده از معماری ترکیبی فلز پله پیچ و را با چوب کاور میکنند به گونه ای که اثری از چوب باقی نماند. پله پیچ ترکیبی یکی از کاربردی ترین انواع پله پیچ محسوب میشوند. در این نوع مدل و سبک قطعات بزرگ را برای سنگین نشدن پله از آلمینیوم تولید میکنند.  رنگ آمیزی پله پیچ آهنی و آلومینیومی بستگی به تبحر مجموعه سازنده به خصوص نقاش دارد. چهار چوب فرانسوی

با توجه به شرایطی که در بالا به آن اشاره میتوان پله پیچ را به لحاظ سبک و متریال بکار رفته در ساخت به چند دسته اصلی تقسیم کرد.

پله پیچ فلزی

پله پیچ چوبی

پله پیچ بتنی

در میان انواع پله پیچ به لحاظ متریال میتوان پله پیچ فلزی را به عنوان بهترین پله معرفی کرد. پله های چوبی به جمع شدن حشرات موذی مانند موریانه در اطراف و داخل پوسته چوب، عدم مقاومت در برابر رطوبت و آب، نیاز به تامین و نگه داری با روغن از مشکلات استفاده از پله چوبی بشمار میروند.

پله بتنی به دلیل سنگین بودن مصالح، محدودیت در ساخت نما با مصالحی همچون سیمان و گچ، جاگیر بودن و اشغال فضای زیاد توسط مصالح ، زمان بر بودن ساخت پله پیچ، اتصال سخت نرده پله پیچ فرفورژه به پله و نیاز به میله انتظار معایب این مدل نرده هستند. قطعا هم پله پیچ چوبی و پله پیچ بتنی هر کدام دارای مزایایی نیز هستند که در این مقطع به آن اشاره نشده است.

پله پیچ فلزی

پله پیچ فلزی به دلیل انعطاف آهن به عنوان اصلی ترین متریال این قابلیت را دارد که در طرح ها و مدل های مختلف طراحی شود. انواع مختلفی از پله پیچ به لحاظ شکل و مدل سازه وجود دارد. پله گردون که یکی از اقتصادی ترین و کم جا ترین و ارزانترین پله پیچ های فلزی محسوب میشود به عنوان پله پیچ در مغازه ای دو طبقه بدون بالا بر ، در بالکن ها به سمت پشت بام  و ….. قابل استفاده است.

پله پیچ یا پله گرد حول یک محور نوعی از پله پیچ است که پله ها به صورت منظم و شکلی هماهنگ در یک ارتفاع استاندارد به دور یک لوله فلزی می چرند. شعاع این مدل پله پیچ نباید بیشتر از 55 سانت باشد. ارتفاع پله به صورت استاندارد و کف پله از پروفیل فلزی ساخته میشود. به دلیل فلزی بودن لوله وسط پف پله حتما باید به لوله جوش بخورد .

پله پیچ دو محور

زیبا ترین نوع پله پیچ که در ساختمان های ویلایی ار آن استفاده میشود پله پیچ دو محور است که دو نرده بنا بر سلیقه خریدار بر روی اطراف آن ساخته میشود.

قیمت پله پیچ

قیمت پله پیچ به نوع متریال ، مدل یا طرح و ارتفاع پله بستگی دارد. پله پیچ چوبی به دلیل کم بود چوب مرغوب گرانترین نوع نرده پله محسوب میشود. البته با توجه به نیاز به تامین و نگهداری از این نوع پله کمتر کسی حاضر به خرید این مدل پله پیچ با چوب اصلی است. قیمت نرده پله صاف و پیچ با هم تفاوت های اساسی در طراحی دارند.

ابعاد پله پیچ

در زمان ساخت . اجرای پله پیچ باید در نظر داشته باشید که شعاع داخلی نباید کمتر از 35 سانتی متر باشد. وزن این پله با شعاع بیرونی 200 و شعاع داخلی 90 سانتی متر تقریبا 160 کیلو گرم در هر متر ارتفاع وزن دارد. این ابعاد برای اجرای پله پیچ دو محور ورق یک مربع 30 *30 سانت یا مستطیل 40*20 است. به طور کلی طول متر مربع حداکثر 8 سانت محسوب میشود. جدا از ابعاد مهندسی در برخی از ساختمان های ویلایی و اعیانی با توجه به فضای کف این ابعاد قابل تغییر است.

ارتفاع پله ها، شیب مورد نظر در زمان چرخش پله پیچ و متریال مورد نظر در بین پله ها میتواند این ابعاد راکم و زیاد میکند. در برخی از پله ها که احتیاج به نور پردازی وجود دارد پله پیچ ارتفاع بیشتری خواهد پیدا کرد.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست